Programy szpiegowskie, zwane również spyware’em, to rodzaj oprogramowania, które może zostać zainstalowane na telefonie bez wiedzy lub zgody właściciela. Mają na celu monitorowanie i kontrolowanie urządzenia, a także pozyskiwanie poufnych informacji. Poniżej przedstawiam przykładowe funkcje, które mogą być realizowane przez programy szpiegowskie na telefonie:

  1. Monitorowanie połączeń telefonicznych – program szpiegowski może zapisywać historię połączeń, nagrywać rozmowy i wysyłać je do atakującego.
  2. Przechwytywanie wiadomości tekstowych – program szpiegowski może odczytywać i zapisywać wszystkie wysłane i otrzymane wiadomości tekstowe.
  3. Rejestrowanie lokalizacji – program szpiegowski może śledzić lokalizację urządzenia, aby atakujący wiedział, gdzie znajduje się właściciel telefonu.
  4. Zdjęcia i wideo – program szpiegowski może zdalnie uruchamiać kamerę urządzenia, aby zrobić zdjęcia lub nagrać wideo.
  5. Przeglądanie historii przeglądania internetowego – program szpiegowski może rejestrować wszystkie odwiedzone strony internetowe i inne aktywności związane z przeglądaniem.
  6. Kontrola aplikacji – program szpiegowski może monitorować, które aplikacje są zainstalowane na urządzeniu, a także usuwać lub blokować dostęp do wybranych aplikacji.
  7. Włamanie do kont społecznościowych i innych usług online – niektóre programy szpiegowskie mogą przechwytywać hasła i logować się na konta ofiary bez jej wiedzy.

Należy zauważyć, że programy szpiegowskie są nielegalne i naruszają prywatność innych osób. Jeśli podejrzewasz, że na Twoim urządzeniu jest zainstalowany program szpiegowski, należy niezwłocznie podjąć działania w celu jego usunięcia.

Firma MIKRONIX świadczy usługi w zakresie sprzedaży oraz instalacji oprogramowania szpiegowskiego na telefonach dostarczonych przez klientów. Oferujemy również kontrolę telefonów komórkowych pod kątem niepożądanych programów. Naszą wiedzę zdobywaliśmy na przestrzeni lat. Swoje pierwsze programy instalowaliśmy na telefonach z systemem Symbian. Wraz z pojawieniem się systemu Android posiadamy stały dostęp do najnowszych nowinek w zakresie monitorowania telefonu komórkowego.

Cena oprogramowania zależna jest od wersji systemu Android. Zakres funkcji możemy podać dopiero po otrzymaniu informacji na temat modelu telefonu.