Programy szpiegowskie na komputerach – szkodliwe oprogramowania, które mają na celu monitorowanie aktywności użytkownika, kradzież poufnych informacji, a także przejęcie kontroli nad urządzeniem. Poniżej przedstawiamy przykładowe funkcje, które mogą być realizowane przez programy szpiegowskie na komputerze:

  1. Rejestracja klawiatury – program szpiegowski może rejestrować wszystkie naciśnięte klawisze na klawiaturze, co pozwala atakującemu poznać hasła i loginy do różnych usług.
  2. Przechwytywanie ekranu – program szpiegowski może zapisywać zrzuty ekranu, które pozwalają na podglądanie aktywności użytkownika na komputerze.
  3. Przechwytywanie wideo i dźwięku – program szpiegowski może rejestrować wideo i dźwięk z wbudowanej kamery i mikrofonu na komputerze.
  4. Monitorowanie poczty elektronicznej – program szpiegowski może przeglądać i przechwytywać wiadomości e-mail, a także loginy i hasła do różnych usług pocztowych.
  5. Przeglądanie historii przeglądania – program szpiegowski może rejestrować wszystkie odwiedzone strony internetowe i inne aktywności związane z przeglądaniem.
  6. Kontrola aplikacji – program szpiegowski może monitorować, które aplikacje są uruchamiane na komputerze, a także blokować dostęp do wybranych aplikacji.
  7. Włamanie do kont społecznościowych i innych usług online – niektóre programy szpiegowskie mogą przechwytywać hasła i logować się na konta ofiary bez jej wiedzy.
  8. Instalowanie dodatkowego szkodliwego oprogramowania – program szpiegowski może zainstalować inne szkodliwe oprogramowanie na komputerze, takie jak wirusy, trojany czy ransomware.

Należy pamiętać, że programy szpiegowskie są nielegalne i naruszają prywatność innych osób. W przypadku podejrzenia, że komputer został zainfekowany programem szpiegowskim, należy niezwłocznie podjąć działania w celu jego usunięcia.

Oferujemy usługę kontroli komputera pod kątem oprogramowania szpiegowskiego. Koszt usługi to maksymalnie 800 zł netto. Koszt jest zależny od tempa pracy danego urządzenia.

Istnieje możliwość zakupu oprogramowania do monitorowania komputera. Programy z naszej oferty oparte są o platformę java. Nie są wykrywane przez antywirusy. W celu uzyskania dokładniejszych informacji zapraszamy do kontaktu: 606-484-607